PLEŤOVÉ SÉRUM: První pomoc pro udržení mladé pleti

Ramissio Hyaluronic serum první pomoc pro krásu

Není dne, kdybychom se nepodívali do zrcadla a neposoudili stav naší krásy. Někdy jsme na sebe příliš přísné, jindy nad novou vráskou mávneme rukou a jdeme dál. Bohužel většina z nás každé ráno spěchá do práce nebo svůj čas věnuje dětem na plný úvazek. Péče o pleť tak mnohdy začíná rychlým umytím tváře a končí aplikací hydratačního krému. Ale jak čas běží, v tomtéž zrcadle na téže pleti nacházíme stále více a více nesrovnalostí, které nás znepokojují a frustrují. Hledáte rychlý recept pro udržení mladé pleti? Čtěte dále… 

Doposud jsme nevynalezli způsob, jak zastavit čas. Ale to, jak se čas podepíše na našem vzhledu, ovlivnit můžeme. Jak se cítíme a v jakém stavu je naše pokožka se neodvíjí jen od dědičných predispozic a věku, ale i od péče, kterou svému tělu dopřejeme. Co udělat pro udržení mladé pleti? 

I vy často přemýšlíte nad tím, jak zachovat svou pokožku mladou co nejdéle? Čtete množství internetových článku a množství podivných tipů a rad vám přerůstá přes hlavu? 

Tak se zastavte, krátce se prodechněte a zpozorněte. 

“Zázračných” tipů pro udržení mladé pleti existuje tolik, kolik je hvězd ve vesmíru. Podle kosmetických poradkyň je nejdůležitější části péče o krásu právě vaše správně nastavená denní rutina a výživa pokožky. Zázraky se totiž nedějí po jednorázovém nanesení krému.  

Stačí si osvojit několik kroků každé ráno a večer a vaše pleť se vám později odvděčí hebkostí a zářivým mladistvým vzhledem.  

Jakou běžnou denní rutinu péče o pleť radí vizážistky?

Večerní péče: 

Očistěte: Naprostým základem, jak si uchovat mladistvou pleť, je večerní očištění pokožky od make-upu, denního krému a všech nečistot, které se na kůži během dne dostaly.  

Opláchněte: Poté pleť opláchněte teplou vodou. Pokud trpíte na suchou pokožku, použijte čistící gel s olejovou složkou, která zabrání vysušení. 

První pomoc – dodejte výživu: Na čistou a opláchnutou pleť aplikujte pleťové sérum. Slouží jako první pomoc pro udržení mladistvé pleti. Pleťové sérum je speciálně navržené pro výživu, hydrataci a ochranu vaší pokožky. Existuje množství druhů s různým složením. Vybírejte proto pečlivě podle složení a typu nebo stavu vaší pleti. Proč je tento krok důležitý? Sérum obsahuje koncentrované množství vyživujících látek, které se přes povrch pokožky okamžitě absorbují do hlubších vrstev a působí tam, kde je potřeba. Je to vaše tajná zbraň pro okamžité řešení kožních nesrovnalostí, sjednocení tónů, matnosti a vypnutí jemných vrásek. Vyzkoušejte například hydratační pleťové sérum od Ramissio – Hyaluronic serum s obsahem kolagenových peptidů, kyseliny hyaluronové a aloe vera.  

Ramissio Hyaluronic Serum proti vráskám

Hydratujte: Po aplikaci séra nezapomeňte pleť hydratovat nočním pleťovým krémem. Látky ze séra se totiž mnohem rychleji vstřebávají s hydratační složkou. Doporučujeme 1x týdně použít noční hydratační masku. Pokožka má celou noc na to, aby se regenerovala a dostatečně nasákla vlhkost. 

Ranní péče:

Tonizujte: Základem ranní péče je pleťové tonikum. Pleť po nočním spánku není znečistěná, proto tento krok čištění můžete vynechat. 

První pomoc – dodejte výživu: Zopakujte 3. krok večerní péče. Aplikujte pleťové sérum, abyste dodali pokožce výživu pro celý den. Bude zatěžována vnějšími vlivy jako je sluneční záření, prach a chemické škodliviny ve vzduchu. Sérum vytváří na pokožce film, který jí poskytuje ochranu. Dodává vitamíny, které pomáhají neutralizovat volné radikály škodlivé pro zdravé kožní buňky. Ty se tvoří během oxidačního stresu v těle vyvolaného i nadměrným vystavováním UV záření ze sluníčka. 

Hydratujte: Opakování je matka moudrosti a hydratace nikdy není dost. Hydratujte svou jemnou pleť, aby se během dne nevysušila. 

Ramissio pleťové sérum hydratace pleti

Chraňte se před UV zářením: Nepodceňujte ochranu před UV zářením. Za každých okolností používejte opalovací krém s UV faktorem. Podle studie L’Oreal Research (2013) je sluneční ultrafialové záření odpovědné za 80% příznaků stárnutí obličeje jako jsou vrásky, suchost, ochablost a skvrnitá pigmentace. 

Udržení mladé pleti souvisí i s výživou zevnitř

V neposlední řadě dbejte na zdravou životosprávu a zvažte i péči o krásu zevnitř pomocí doplňků stravy. Jsme přece to, co jíme. Zdraví organismu se zaručeně projeví i na kvalitě vaší pokožky. Jezte pestrou stravu, bohatou na vitamíny, minerály a antioxidanty. Obecně se za nejzdravější považuje středomořská strava s obsahem čerstvé zeleniny a mořských ryb s obsahem omega 3 mastných kyselin.

Speciálně vyvinuté doplňky stravy pro péči o krásu obsahují anti-age složky jako je kolagen, kyselina hyaluronová nebo ceramidy, které tělo absorbuje přes žaludek a transportuje do struktury pokožky. Díky nim je pokožka hydratovaná, pružná a hebká na dotek. I tímto krokem si pomůžete k udržení mladé pleti. 

Přečtete si také:

omega 3 a pokožka

Chybí vám v jídelníčku ryby? Doplnit omega 3 je pro vás nezbytné

Omega 3 mastné kyseliny jsou zdravé tuky, které snižují riziko kardiovaskulárních onemocnění, udržují činnost mozku a podporují imunitu. Rovněž prospívají sportovcům, kteří namáhají svaly a klouby. Hlavním zdrojem omega 3 mastných kyselin jsou ryby. Většina Čechů jich má v jídelníčku nedostatek. Proč byste je měli doplňovat?


Pozn.: Tvrzení nenahrazuje lékařskou péči.

Obsah stránek se věnuje tématům jako je zdraví, péče o tělo a zdravý životní styl s využitím přírodních prostředků. Blog má pouze informační charakter a v žádném případě nenahrazuje lékařskou péči. Veškeré své zdravotní potíže konzultujte výhradně se svým ošetřujícím lékařem.
Provozovatel portálu a autoři jeho obsahu nenesou odpovědnost za jakékoliv nesprávné použití informací zveřejněných na tomto portálu a na webových stránkách, na něž odkazuje.