Dejte sbohem parazitům s přírodními detoxikanty

bolest břicha

Bolest v žaludku, kolísavá váha, zácpa, průjem, úzkosti a deprese. To je jen krátký výčet možných symptomů, za kterými stojí přítomnost škodlivých parazitů v těle. Nenechte nic náhodě a detoxikujte tělo dřív, než se tyto potíže mohou objevit. Příroda sama nabízí detoxikanty v podobě rostlin jako je graviola a yucca, které spolehlivě očistí tělo od nezvaných hostů. Znáte je?

Paraziti všude kolem nás

Nevidíme je, ale jsou všude kolem nás, ve zvířatech i v našich tělech – paraziti. Nejčastěji se do lidského organismu dostávají s konzumací tepelně neupraveného masa, ovocem, vzduchem, vodou, kontaktem s půdou, sexuálním stykem, nebo hlazením domácích mazlíčků. Zabydlí se ve střevech, játrech nebo plicích a jiných orgánech. Většina z nás o nich neví, dokud nedojde k rozvoji zdravotních problémů.

Nečekejte, až se u vás nepříjemné symptomy projeví. Myslete preventivně a odstraňte je z těla dříve, než je pozdě. Pročistit tělo není nutné agresivní farmaceutickou chemií. Existují přírodní detoxikanty jako je graviola a yucca, které spolehlivě působí proti škodlivým parazitům, ale i proti bakteriím a virům.

střevní paraziti

Přírodní detoxikant Graviola

Graviola (Annona muricata), aneb Láhevník ostnitý známý pod jménem Anona, Guanabana, Brazilská papaya či Soursop je tropický strom původem ze střední a jižní Ameriky. Pyšní se robustnými ostnatými plody, které jsou oblíbenou složkou v džusech a smoothie.

Dužina těchto plodů není jen osvěžující pochoutkou, ale i širokospektrálním léčivem. Je přírodním antioxidantem, působí protizánětlivě, proti rakovinově i jako přírodní detoxikant těla od škodlivých parazitů.

Plod gravioly v sobě ukrývá bohaté výživové hodnoty. Má málo kalorií a neobsahuje tuk. Naopak je bohatý na vlákninu, vitamíny a minerály jako jsou je hořčík, vápník, sodík, měď, vláknina, železo, niacin, fosfor, draslík, riboflavin, tiamin, vitamíny B1, B3, karotenoidy a vitamín C. Kromě toho obsahuje až 200 chemických sloučenin, které působí na různé oblasti zdraví.

graviola

Tradiční tropický všelék

Současná medicína zkoumá účinky tohoto výjimečného plodu zejména v léčbě rakoviny a diabetu.

Neobyčejné účinky gravioly znali lidé již v minulosti, zejména v tropických regionech Ameriky a jihovýchodní Asie. V Ekvádoru si lidé přikládali listy gravioly na různé části těla ke zmírnění bolesti. Zatímco v Mexiku, Nikaragui a Martiniku se užívala gravila proti respiračním potížím. Některé komunity používaly odvary z nezralých plodů, semen, listů a kořenů gravioly i proti hmyzu jako lokální repelent. V Kamerunu a Vietnamu se zase graviolou léčila malárie.

Na venkově Malajsie nebo v oblastech Jižní Ameriky se lidé spoléhali na schopnosti gravioly zklikvidovat vnější i vnitřní parazity ve střevech. Ty se totiž v tropických oblastech nacházejí v mnohem větším počtu nežli u nás. Vařili si čaj z listů, aby udržovali svůj trávicí trakt v hladkém chodu.

Z těla vyžene parazity graviola

Důvodem rozsáhlých terapeutických účinků gravioly je obsah chemických sloučenin jako jsou alkaloidy, fenoly nebo acetogeniny. Tyto látky se vyznačují různými vlastnostmi. Podle vícera studií působí tyto látky protizánětlivě, antioxidačně. Pomáhají při rakovině a vylučují parazity.

Například acetogeniny působí cytotoxicky. To znamená, že vykazují toxické účinky na nádorové buňky v mnohem větší míře nežli na normální. Můžou tak přispět ke zpomalení nádorového bujení.

Antimikrobiální vlastnosti jsou připisovány zejména flavonoidům, steroidům a alkaloidům. Mezi těmito látkami působí vzájemná synergie a společně se tak navážou na DNA cizích mikroorganismů a snižují, nebo mění jejich aktivitu. To znamená, že můžou účinně eliminovat parazity, jak dospělé parazitické červy, tak larvy usídlené ve střevech.

Přírodní detoxikant Yucca

Pro někoho obyčejná asparágovitá palma, pro jiného, léčivá rostlina s očisťujícími vlastnostmi. Yucca (Yucca Schidigera) rostoucí na pouštích jihovýchodní Kalifornie a jižní Nevady byla pro její výjimečné léčivé účinky po staletí uctívána domorodci jako „strom života“.

Indiáni tuto rostlinu využívali nejen jako potravinu a zdroj vody, ale i jako lék na zmírnění zánětů, ekzémů, nebo nemocí spojených se stářím.

Yucca obsahuje vlákninu, různé enzymy, vitamíny a minerály jako je fosfor, draslík, hořčík, cholin, ale i betakaroten a vitamin A. Nejbohatší je však na vitamin C. Kromě toho obsahuje množství antioxidantů a chemických sloučenin prospěšných pro zdraví.

Vitamín C v Yucce přispívá k posílení imunitního systému a brání oxidačnímu stresu v těle. Díky protizánětlivým vlastnostem může yucca přispět ke snížení symptomů artritidy. Kyselina listová a vitamín C zlepšují kvalitu pokožky. Rostlina příznivě působí i na kardiovaskulární systém a optimalizuje hladinu cholesterolu.

Vláknina obsažena v Yucce také přispívá k normální činnosti trávení a peristaltice. Navíc pomáhá s úpravou apetitu a kontrolou váhy. Vláknina spolehlivě zasytí a sníží chutě na „něco k zobání.“

yucca gigantea

Yucca vyčistí tělo zevnitř

Yucca je významným přírodním detoxikantem. Pomáhá čistit krev i vitální orgány, jakou jsou ledviny, žlučník a žlučové cesty.

To, co dělá tuto rostlinu skutečně neobyčejnou jsou saponiny. Stearové saponiny pomáhají regulovat hladinu cholesterolu v krvi. Terpenové saponiny působí v krevním řečišti, odkud pomáhají čistit organismus od parazitů, zanešených škodlivin a toxinů.

Přečtete si také:

bronzové opálení v létě

Když houby léčí: Medicinální houby pro imunitu a zdravé srdcJak získat bronzové opálení a nepoškodit si pokožku?

S úderem tropických teplot blížících se čtyřicítce nastává čas myslet i na svou denní rutinu v péči o pokožku. Ta je zejména v létě vystavena větší zátěži – teplotním změnám, nadměrnému slunečnímu záření a vodě. Jak můžete získat krásné bronzové opálení zdravým způsobem?


Pozn.: Tvrzení nenahrazuje lékařskou péči.

Obsah stránek se věnuje tématům jako je zdraví, péče o tělo a zdravý životní styl s využitím přírodních prostředků. Blog má pouze informační charakter a v žádném případě nenahrazuje lékařskou péči. Veškeré své zdravotní potíže konzultujte výhradně se svým ošetřujícím lékařem.
Provozovatel portálu a autoři jeho obsahu nenesou odpovědnost za jakékoliv nesprávné použití informací zveřejněných na tomto portálu a na webových stránkách, na něž odkazuje.